Jak na vrásky na čele? 

Abychom se zbavili vrásek na čele, nebo mračivky, je potřeba začít dělat tyto věci:

✅1. Změnit mimiku.

Učit se den za dnem se zrcátkem v ruce, znát svou mimiku a vyvarovat se situací, kdy obočí dávám k sobě a vrásku tvořím.

Je to proces sebepoznávání a vnímání svých obličejových svalů. Kdy se zapojují nadměrně a kdy jim musí pomáhat jiné svaly.

Úkol pro tebe:

-Vezmi si zrcátko, nebo si ho dej před místo, kde pracuješ a dívej se, když mluvíš, když se směješ, když něco vysvětluješ, jak hýbeš se svým čelem? 

- Vezmi doma zrcátko a zkus zvedat obočí tak vysoko, jak jen můžeš, aniž by sis krčila čelo

- Víc se usmívej. Když se směješ, nebude se ti tvořit mračivka...

✅ 2. Když chceme tento proces odvykání nadměrné mimiky čela urychlit, doporučuji použít náplasti na vrásky, které vrásku  fixují a tím svalu umožňují relaxovat. Také diky tomu, že při pohybu svalu, který nechceme, se naučíme snáze vnímat svůj zlozvyky. Případně můžeme použít kineziologické tejpy. 

Náplasti doporučuji bud klasické papírové Frownies, nebo z lékařského silikonu ( pozor na šunty z Činy) Kvalitní náplasti najdeš na mém eshopu Bezvaplet.cz.

Další variantou je naučit se vrásku tejpovat. K tomu jsou ale nutné určité znalosti, nedoporučuji riskovat. Na IG jsem už viděla leccos

✅3. Zbavení se vrásek na čele souvisí také s tím, že můžeme mit oslabený kruhový sval oční a spánkový. Všechno souvisí se vším, proto je potřeba tyto svaly aktivovat a posílit, aby čelo nemuselo tolik makat. A to pomocí faceyogy.

✅4. S čelem souvisí úzce také šlachovitá helma hlavy, tzv. aponeuroza, která s věkem "vysychá", je tedy hůře prokrvená s špatně fungujícím lymfatickým systémem.

Proto kvůli (nejen) hladkému čelu doporučuji každodenní intenzivní masáž pokožky hlavy. Na mém IG najdeš videa s masáží pokožky hlavy, tak, aby se prokrvila a mohla správně fungovat 

✅5. Obrovský efekt pro čelo má masáž. Vrásku neustále masírujeme a uvolňujeme napětí ve svalu. Videa s různými typy masáží najdeš na mém profilu n a IG, nebo na Youtubu.

✅ 6. V neposlední řadě má obrovský vliv naše držení těla.

Proto dbejme na cviky, které zpevňují střed těla a cviky, které pomáhají držet naši hlavu nepředsunutou, udržují ji v prodloužení těla a uvolněnou krční páteř s trapézy. V těle mame tzv. myofasciáni řetězy, které vedou od nohou .

✅7. No a potom už jen používat vhodnou kosmetickou rutinu.

Čištění, peeling, sérum, antiage krém. Pokud budeš mít zájem, dám ti tipy na to, co se osvědčilo mě.

 

POKUD ZAPOJÍŠ VŠECHNY TYTO BODY, VRÁSKY NEJEN NA ČELE, NEMAJÍ ŠANCI.

❤️ Kterým bodem začnete? 

 

Pokud vás zajímá obličejová jóga a masáže tváře, zaregistrujte se k odběru NOVINEK

níže mrkni na videa

 

 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Mrkněte na nabídku kurzů, které povedou k lepší kvalitě pokožky, pevnějším konturám a tváři s minimem vrásek. Cviky a masáže, které zajistí, že to stále budete vy: