Masáž a uvolnění vrásky mezi obočím-mračivky, platí ale i komplexně pro vrásky na čele....

ZKRÁCENÝ TAHÁK

Mračivka je výrazem nadměrné aktivity svrašťovače obočí. Nejlépe ji ovlivníme tak, že

1. změníme způsob své mimiky (můžeme si pomoci náplastmi na vrásky, nebo tejpy) 

2. Budeme ji denně (klidně i vícekrát za den) masírovat, ev. přidáme masáž guashou a baňkami

3. Použijeme vhodné produkty pro ošetření pokožky (sérum, krém, peeling)

4. Dodáme tělu kolagen zevnitř a ev. kys. hyaluronovou. 

5. Začneme do hloubky řešit své držení těla, stav krční páteře, trapézy, ale i ploché nohy.

6. Přidáme intenzivní masáž vlasové části hlavy.

 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

a tady podrobněji, pokud tě to vážně zajímá....

Abychom se zbavili mračivky, nebo vrásek na čele, je potřeba začít dělat tyto věci:

✅1. Změnit mimiku.

Učit se den za dnem se zrcátkem v ruce, znát svou mimiku a vyvarovat se situací, kdy obočí dávám k sobě a vrásku tvořím.

Je to proces sebepoznávání a vnímání svých obličejových svalů. Kdy se zapojují nadměrně a kdy jim musí pomáhat jiné svaly.

Úkol pro tebe:

-Vezmi si zrcátko, nebo si ho dej před místo, kde pracuješ a dívej se, když mluvíš, když se směješ, když něco vysvětluješ, jak hýbeš se svým čelem? 

- Vezmi doma zrcátko a zkus zvedat obočí tak vysoko, jak jen můžeš, aniž by sis krčila čelo

- Víc se usmívej. Když se směješ, nebude se ti tvořit mračivka...

✅ 2. Když chceme tento proces odvykání nadměrné mimiky čela urychlit, doporučuji použít náplasti na vrásky, které vrásku  fixují a tím svalu umožňují relaxovat. Také diky tomu, že při pohybu svalu, který nechceme, se naučíme snáze vnímat svůj zlozvyky.

Náplasti doporučuji bud klasické papírové Frownies, nebo z lékařského silikonu ( pozor na šunty z Činy) Kvalitní náplasti najdeš i na mém eshopu Bezvaplet.cz.

Další variantou je naučit se vrásku tejpovat. K tomu jsou ale nutné určité znalosti, nedoporučuji riskovat. Na IG jsem už viděla leccos

 

✅3. Zbavení se vrásek na čele souvisí také s tím, že můžeme mit oslabený kruhový sval oční a spánkový. Všechno souvisí se vším, proto je potřeba tyto svaly aktivovat a posílit, aby čelo nemuselo tolik makat. A to pomocí faceyogy.

✅4. S čelem souvisí úzce také šlachovitá helma hlavy, tzv. aponeuroza, která s věkem "vysychá", je tedy hůře prokrvená s špatně fungujícím lymfatickým systémem.

Proto kvůli (nejen) hladkému čelu doporučuji každodenní intenzivní masáž pokožky hlavy. Na mém IG najdeš videa s masáží pokožky hlavy, tak, aby se prokrvila a mohla správně fungovat 

✅5. Obrovský efekt pro čelo má masáž. Vrásku neustále masírujeme a uvolňujeme napětí ve svalu. Videa s různými typy masáží najdeš na mém profilu n a IG, nebo na Youtubu.

✅ 6. V neposlední řadě má obrovský vliv naše držení těla.

Proto dbejme na cviky, které zpevňují střed těla a cviky, které pomáhají držet naši hlavu nepředsunutou, udržují ji v prodloužení těla a uvolněnou krční páteř s trapézy. V těle mame tzv. myofasciáni řetězy, které vedou od nohou .

✅7. No a potom už jen používat vhodnou kosmetickou rutinu.

Čištění, peeling, sérum, antiage krém. Pokud budeš mít zájem, dám ti tipy na to, co se osvědčilo mě.

Pokud jde o kolagen, který se mi osvědčil, poté, co jsem vyzkoušela různé značky, nabízím ti tip na kolagen, který koupíš na mém eshopu Bezvaplet.cz  Collagen na pleť a vlasy

Máš-li zájem o to,  které produkty bych ti pro péči o pleť osobně doporučila, napiš mi na mail. 

 

POKUD ZAPOJÍŠ VŠECHNY TYTO BODY, VRÁSKY NEJEN NA ČELE, NEMAJÍ ŠANCI.

❤️ Kterým bodem začnete? 

 

Pokud vás zajímá obličejová jóga a masáže tváře, zaregistrujte se k odběru NOVINEK

 

 

Zpevňujeme podbradek a spodní konturu

Mrkněte na nejoblíbenější cviky na oblast krku a spodní kontury.

Cviky pomáhají řrešit podbradek a povislou konturu tváře. 

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Masáž dekoltu

Masáž dekoltu a stimulace brzlíku má prospěšný vliv nejen na vrásky v dekoltu, ale také na prokrvení pokožky, stimulaci lymfatického systému a brzlíku, který je zodpovědný za imunitní děje v těle

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Chyby, kterých se při cvičení obličejové jógy dopouštíme

Pojďme si je vyjmenovat, abychom se ujistili, že si na ně dáte pozor a vyvarujete se jich. Budu jmenovat ty nejčastější:

 • Neprovádíte cviky, nebo masážní tahy zpočátku, než si je zafixujete, před zrcadlem
  K tomu, abychom se ujistili, že je cvik prováděn technicky správně, že se nám nedělají vrásky někde jinde, než cvičíme, nebo i v místě, na která cvik cílí, je zpočátku potřeba prostě mít zrcátko před sebou. I pokud se rozhodnete cvičit faceyogu v autě, je potřeba toto začít dělat až tehdy, kdy je cvik perfektně zvládnutý technicky. Jinak si můžete tvořit třeba další vrásky na čele, aniž byste o tom věděla.
 • Špatné držení těla
  O tom bylo již řečeno hodně, přesto má většina z nás představu, že na tom až tak nesejde, nebo naopak, že máme držení těla v pořádku. Oslabené zádové svaly, trapézy, často zvednutá ramena, předsunutá hlava při práci na mobilech a počítačích, dokonce i ploché nohy, to vše má vliv na držení našeho těla. Vzhledem k tomu, že naše tělo je spojeno tzv. myofasciálními řetězci, projevuje se špatné chování jedné části tím, že jiná část tuto funkci vyrovnává a to vede k potížím. Více o tom vědí fyzioterapeuti, kteří vám mohou v případě potíží s nápravou držení těla pomoci. Každopádně v obličejové józe dbáme především na to, abychom seděli rovně (nebo stáli), neměli překřížené nohy, nohy na šířku pánve, záda rovně a hlava, aby byla v prodloužení osy páteře. A brada směruje rovně před sebe.
 • Cvičíte nepravidelně
  Pokud chcete, aby se výsledky dostavily a nejen to, aby i vydržely, musíte být konzistentní. Tzn .denně se tomu věnovat. Denně pracovat na své vizi svého lepšího já. Břišáky také nezískáte hned za týden, či dva v posilovně, získáte je postupnou a pravidelnou pílí. Proto si dobře rozmyslete, zda jste vůbec ochotni investovat svou píli a snahu do něčeho, u čeho nevydržíte. Na druhou stranu nemusíte být nadšenec do cvičení těla , ale dbát alespoň na držení těla a cviky obličeje. Nemusíte být fitnesska, abyste si na sebe dělala pravidelně čas. Jde spíš o vztah k sobě, vztah k tomu, co se naučíte a jestli vás to bude bavit. Pak je to už mnohem zábavnější a jednodušší .¨
 • Mysl vám utíká někam jinam
  Když mluvíme o času na sebe, myslím tím i čas se sebou V řízené relaxaci se také soustředíme třeba na dech a myšlenky nepouštíme jinam. . Faceyoga je pro mne takovou relaxací, kdy jsem stále u sebe, prožívám to, co dělám, jak který sval pracuje, odděluji ho a s klientkami mám i vyzkoušené, že když některý cvik nejde, protože sval ještě není dostatečně aktivovaný, pomáhá nám poslat tam ten pohyb svalu alespoň v mysli. Zkusit to a v mysli tah, či kontrakci dotáhnout do maxima....Postupně se pak radujeme z toho, jak sval ožil a začíná spolupracovat a objevují se první výsledky.
 • Cvičíte jen jednu oblast
  Nejčastěji ženám nefungují cviky podle volných videí různých lektorek. Na instagramu jsem viděla už leccos. Podstatné ale je, že vaše počínání by mělo mít smysl. A musíte vědět, že pokud řešíte vrásky na čele, zbavíte se jich ne jedním, ani třemi typy cviků, ale konizstentní prací pomocí masáže, cvičení a práci s mimikou. Navíc práce jen s jednou oblastí, třeba například když píšu o tom čele, znamená, že pracujete jen s čelem, ale už ne s kruhovým očním svalem, spánkovým svalem a aponeurozou. Dále třeba neznáte souvislosti s držením těla a lymfou, která souvis jak se stavem pleti, otoky, tak potom i vráskami. To vše může být důvodem, proč to třeba vzdáte a nevěříte...a to je moc velká škoda...

Produkty, které  osobně doporučuji

Když jsem už nebyla spokojená se vzhledem své tváře i přesto, že jsem používala krémy a séra…
Pro zákazníky, kteří hledají opravdu dobrou a účinnou kosmetiku, jsem vytvořila e-shop. Na něj Vás zvu. Najdete…

Faceyoga kartičky-kartičky s 23 cviky obličejové jógy

Kde je můžeš zakoupit? 

Dále k našim lekcím obličejové jógy jsou vhodné baňky, olej, guasha, s tím vším učím své kliáenty pracovat. Vše potřebné k tomu, aby tvoje obličejová jóga byla dokonalá,  najdeš na eshopu www.bezvaplet.cz

Dám ti sem odkazy :

Sada baněk

Pěstící olejíček i s baňkou

Pěstící olejíček s baňkou a kartičkami

Kartičky obličejová jóga samostatně 23 cviků

Guasha kámen