Chceš občas ode mě dostat tipy z obličejové jógy? 

Checklist 6 P, aneb 6 věcí, které když ve svém životě aplikuješ, omladíš svou tvář

Níže ti sdělím tajemství omlazené a šťavnaté pleti v každém věku.

Nutno podotknout, že vše se musí mísit dohromadyani jedno z toho nefunguje samo o sobě.

Jako kombinace všeho dohromady je to velký přínos pro krásnou pleť a po čase,  uvidíš výsledky i když ti je už po padesátce, jako mně.

Pokud některý bod není jasný, nebo bys potřebovala průvodce, třeba v oblasti masáží, faceyogy, výběru produktů, částečně i v oblasti řešení postavení těla a vztahu krku vůči tělu, jsem ti k dispozici....

Budu ráda, když mi dáš vědět, jestli můj checklist ti dává smysl.

Tvoje

Irena

 • 1. POSTAVENÍ TĚLA

Nic snad nemá vliv na to, jak vypadáme, jako náš postoj.

Nadarmo se neříká, že chceš-li se cítit sebevědomě, ale necítíš se tak..nahoď alespoň sebevědomý postoj a hned se začneš cítit sebevědoměji.
Tělo ovlivňuje naši mysl a obráceně. Mysl naše tělo.
Proto zkusme VĚDOMĚ pracovat se svým postojem.

Základem je rovné držení těla se zpevněným středem. Hlava v ose páteře, tedy pozor na předsunutou hlavu. A hlavu vytahujeme rovně vzhůru, jako bychom ji měli na provázku jako loutku. Ramena rovně a dozadu. Snaž se co nejčastěji tento postoj zaujmout. 

Postoj a držení těla ovlivňuje to, jak vypadáme. Dokonce i ploché nohy mají vliv na to, jak stojíme a vliv tohoto postoje dál ovlivňuje zádové svaly a myofasciální řetězce a má vliv i na stav našich krčních svalů a páteře.

Dnešní doba, kdy pracujeme hodně na mobilech, u počítačů s jednou rukou na myši , má obrovský vliv na to, že si křívíme páteř. Totéž platí pro nošení kabelky či batohu na jednom ramení atd. 

Díky našemu životnímu stylu dochází k tomu, že naše hlava se předsouvá a je mimo prodloužení těla. Z toho také plynou další problémy, kdy se tvoří podbradek, zkracují se svaly krku, zadní strana krku je v napětí. 

Je dokonce dokázáno, že krk s nám s věkem v důsledku našich návyků/zlozvyků zkracuje o 2-5 cm , některé zdroje uvádějí dokonce až 10 cm!!! 

Předsunutá hlava má negativní dopady na svaly krku, ramen a horní části zad.

Vliv na naši tvář je tedy zcela zřejmý. 

Detailní návod a cvičení bude v kurzu FACEYOGY, který připravuji.

 • 2. POHYB

Nezbytným předpokladem pro to, aby nám lymfa nejen ve tváři, ale i v celém těle správně proudila, je pohyb. Přinásí tělu mimo jiné, také benefity jako je prokrvení. A krev jakožto nositellka živin a kyslíku,  krásně pokožku regeneruje. A to nemluvím ani o endorfinech, které pohyb samotný přináší.

To vše se odraáží i na naší tváři.

Když lymfa proudí, tedy je efektivně díky pohybu, masážím atd odváděna , aby nestagnovala, škodliviny již  neblokují přísun kvalitních látek do naší pokožky

 • 3. PÉČE ZEVNITŘ

Tělo i vzhled odpovídá vždy tomu, jak o něj pečujeme.
Abychom se cítily/i  svěžeji, je důležité a asi to už zní jako klišé, pečovat také o to, co do toho těla dáváme.
Nechci tu dělat přednášku o zdravém životním stylu, to každý teoreticky a věřím, že i prakticky, zná.

Zmíním ale jednu hodně důležitou část, která viditelně působí na to, jak vypadáme a ovlivňuje to, jestli vypadáme šťavnatěji. 
A mám to vyzkoušeno u velké části klientek.

Je to kolagen. Kolagen se nám již od 25. roku života tvoří méně a méně a je potřeba jej suplementovat.
Jsou rozdíly v účincích a efektu kolagenu u různých značek. Je potřeba zkoušet a najít tu, u které vidíme po 3 měsících, že funguje. Pokud po třech měsících efekt neuvidíte, jděte zase k jiné značce. Až najdete tu správnou.

Já mám vyzkoušené dvě  značky a ty  doporučuji svým klientkám a vidím obrovský efekt na  pleť , vlasy, nehty. 

V případě zájmu  o užívání vyzkoušeného kolagenu s výbornou chutí a s ověřenými  klinickými studiemi klikněte na odkaz níže.

Mně osobně nejvíc pomohl s vlasy, které mi díky předmenopauzálním změnám nad čelem a kouty hodně prořídly a se zvýšením pružnosti pleti. 

Kamarádky a také klientky zase ocenily jeho vliv na jemné vrásky v očním okolí, pevnost a pružnost pokožky a nehty . Vpodstatě bych řekla, že tento kolagen zabere přesně tam, kde to nejvíc potřebujete. 

Takže pokud hledáte ověřený kolagen, jehož výsledky jsou podepřeny klinickými studiemi, najdete ho tady. Když budete chtít, můžete využít i slevový kód SLEVA2, který mají moji zákazníci k dispozici a zlevnit si produkty o 2% .

Můj tip na skvělý kolagen, který funguje:KOLAGEN NA PLEŤ, VLASY A NEHTY 

 • 4. PRÁCE S OBLIČEJEM

V mém pojetí je prací  s obličejem samozřejmě míněna FACEYOGA a MASÁŽE. 

Jedno bez druhého není ani funkční.

Masážemi stažené a přetížené svaly uvolňujemefaceyogou zase zpevňujeme svaly, které jsou oslabené a méně funkční, nebo asymeticky pracující.

Obličejová jóga se stala již mým životním stylem a součástí každého dne, včetně masáží. Na instagramu, nebo i tady na úvodní straně můžete vidět moje PŘED a PO

Svoje klientky učím, jak to udělat, aby se cviky  obličejové jogy nejen naučily, ale aby je dokázaly zakomponovat do své denní rutiny,  i když je jejich den nabitý k prasknutí. 

Dnes máme všichni málo času, jsme zahlceni a spousta žen si na sebe dělá čas jako na poslední . 

A to je potřeba změnit. Změnit své nastavení. Svůj mindset. 

Být tou, která je SAMA PRO SEBE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ OSOBOU SVÉHO ŽIVOTA. 

Již mnoho klientek se mnou cvičí a cvičilo ONLINE faceyogu 1:1 .

Diář již mám plný a proto připravuji svůj individuální program základního kurzu FACEYOGY přetavit do ofline verze, kterou budete mít na svém počítači, nebo telefonu k dispozici a budete moci cvičit a masírovat se podle svého tempa a času. 

Pokud se chceš zapsat a zarezervovat si předprodejní cenu a hodnotné BONUSY zdarma, které dám těm, kteří se zapsali do čekací listiny,  budu tě informovat předem, až KURZ spatří světlo světa a bude připraven a otestován

Budeš jako první, koho vyrozumím a kdo bude ve výhodě cenové i časově.

Ti, kteří se zapíšou do čekací listiny, získají BONUSY ZDARMA, at už v podobě taháků, speciálních masážních technik, speciálních cviků pro pokročilé, funkční kombinace cviků apod. 

Další skvělou metodou pro to, abys rozjasnila a sjednotila svou pleť , zbavila se otoků, snížila výskyt pórů a naučila se pracovat s lymfou jednoduše, je MASÁŽ TVÁŘE POMOCÍ BANĚK. Tuto masáž vyučuji v kurzu , který je jednoduchý, ale zároveň velmi detailní. Vhodný i pro profesionálky v beauty oboru.

VÍCE O KURZU BAŇKOVÉ MASÁŽE najdeš tady. 

 

 • 5. PEČLIVÉ ČISTĚNÍ PLETI

Čistění pleti  zní možná jako klišé, ale divili/y byste se, kolik žen si čistí svou pleť ledabyle, nebo dokonce nahodile. Někdy jdou spát neodlíčené atd. A nebo ty, které se nelíčí, nemají potřebu svou pleť čistit pravidelně. 

Pokud mezi ně nepatříš, tak víš, že pleť čistíme 2x denně.

Ráno od nahromaděného mazu a potu, který jen voda nesmyje a večer od makeupu a dalších nečistot nasbíraných během dne.

K čistění pleti přistupujeme ideálně dvoufázově. 

Co je dvoufázové čistění pleti?

Dvoufázové čištění pleti je způsob, který se skládá ze dvou kroků.

 1. První krok je použití produktu na olejové bázi, jako je olej, pleťová nebo micelární voda, k odstranění zbytků make-upu, filtru a zbývajících nečistot. U micelárních vod ale doporučuji jen příležitostné používání.
 2. Druhý krok je důkladné čištění a mytí pleti pomocí produktu na vodní bázi, jako je gel, pěna nebo emulze. Tento postup je velmi účinný při odstraňování nečistot a make-upu, a může pomoci udržet pleť zdravou a hydratovanou

Nebo můžete místo dvoufázového čistění  využít čistění pleti pomocí LumiSpa, která je díky silikonové hlavici  naprosto hygienická, proti kartáčkům se štětinami a která při čistění používá 2 mikrooscilační pohyby proti sobě. Pleť tedy současně s čistěním a odličováním je i současně jemně masírována a dochází k velmi jemnému peelingu. Pak pleť můžete tonizovat pomocí tonik a pokračovat séry a krémy, které máte v oblibě. 

Pokud budeš pleť pravidelně 2x denně čistit, dosáhneš toho, že tvé další pleťové produkty, jako séra a krémy, se budou mnohem lépe vstřebávat.

Já osobně využívám k čistění pleti tyto produkty

 

 • 6. PEELING

No a tady se dostáváme k tomu, co s čistěním pleti úzce souvisí. 

Bez peelingu totiž všechny vaše produkty, které draze kupujete, pozbývají efektu. Pokud pleť není zbavená všech odumřelých kožních buněk, hladká, exfoliovaná, pak se produkt, byť sebedražší a sebelepší, nemá šanci dostat tak hluboko, abyste viděly wow efekt.

Takže....co doporučuju....

Určitě pro pokožku tváře bych nedoporučovala zrníčkový peeling, pokud vaše pleť není hrubá,  s jizvami po akne,nebo nejste muž.

Co doporučuju, jsou jemné peelingy na bázi enzymů a nebo AHA kyselin. Exfoliační tonery atd. 

Zase...pokud nevíte, nebo byste chtěly doporučení, mám své osvědčené favority, produkty, které jemně exfoliují a jsou top i pro pokožku citlivou.

Já mám třeba pleť velice citlivou. Nesmím mít překombinovanou rutinu a moje pokožka je náchylná k podráždění.

Proto to, co ti doporučím, budou produkty, které ani mně nezpůsobily alergickou a dráždivou reakci. 

Každopádně bez peelingu, tedy pravidelného odstraňování odumřelých buněk si dokonalou pleť neumím představit🙂

Jednou až dvakrát za 14 dní  používej vhodný peeling pro svou pleť a uvidíš výsledek již brzy.....Pokud tě zajímají produkty, které používám a doporučuji i k peelingu, najdeš je ve stejné kategorii jako v odkaze č. 5 o čistění pleti. 

Jestli chceš poradit s prodkuty, s rutinou, co používat, jak a kdy, neváhej a napiš mi na info@faceyogabyirena.com

Dává ti můj CHECKLIST 6 P smysl?

Zásady 6 P jsem sepsala proto, že jedna souvisí s druhou a tak pokud chceš výsledky nejen získat, ale i udržet, vše dohromady tvoří výborný nástroj k tomu, udržet se šmrncovní o několik let déle, než třeba tvoje vrstevnice. 

***

Možná můj chcecklist a výše napsané "zásady" nejsou pro tebe novinkou...ale ruku na srdce....opravdu praktikuješ všechny a dlouhodobě, bez vynechávání? 

???

 1. Radka Hellebrandová napsal:

  Irenko, těchto vámi napsaných 6P je opravdu zapotřebí. Máte pravdu, dává to smysl. Sebevědomé postavení těla dodržuji. Pohyb – sezení u PC,snažím se nepředsouvat bradu. Colagen si občas koupím. Baňkuji dle vašeho kurzu,brzy pošlu foto…je to úžasné. Čištění obličeje provádím jen večer. Peeling si nedělám. Díky za vaše příspěvky. Radka

 2. Irena napsal:

  Děkuju Radko za komentář. Postavení těla je fakt stěžejní. Těším se na reakce po baňkové masáži….a k tomu peelingu…opravdu vyzkoušejte, uvidíte další posun, kam se pleť může vylepšit. Zkuste z odkazu výše bud lehoučký exfoliační toner here you glow, který lze i denně, nebo 1x týdně exfoliační polštářky na odkazu výše AHA facial Peel and Neutralizer. (Obsahují i neutralizátor kyselin) . Zdravím, Irena

Přidat komentář